Jeotermal Enerji kaynaklarının değerlendirilebileceği önemli alanlardan biri Seracılıktır.

Seracılık faaliyetlerinde,

sürdürülebilir olarak jeotermal enerji değerlendirilmektedir. 

Seracılık faaliyetleri sürekli olarak optimum ısı değerlerinin stabil tutulması gerektiği bir sektördür. Jeotermal kaynağın özellikleri yaratılabilecek sera alanını belirlemektedir. Seracılık faaliyetleri için belirlenen alanın konumu , jeotermal kaynağa uzaklığı ve daha birçok faktör de oluşturulabilecek sera alanını etkilemektedir.

Image by Daniel Fazio

Jeotermal Enerji ile Seracılık

Örnek Sera Hesabı 

 

Sizler için seracılık üzerine örnek bir hesaplama oluşturduk. Akdeniz ve Ege iklimi için tasarlanmış örnek modelimizi inceleyebilirsiniz. 

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz hesaplama alanına jeotermal kuyunun Debi (l/s), Giriş Sıcaklığı (°C) ve Çıkış Sıcaklığı (°C) gibi parametrelerini girerek, bu özellikteki kaynak ile elde edilebilecek saatlik kaloriyi ve oluşturulabilecek tahmini sera alanını hesaplayabilirsiniz. 

Image-1-Jan-2017-767x509.webp
Picture2.jpg
how-to-grow-strawberries.jpg
Picture1.jpg

* This value has been estimated as an approximate value, results may change according to the specific conditions of a geothermal well. For further information please contact us
* Belirtilen değer ortalama beklenen enerji miktarını ifade etmektedir. Sonuçlar kuyu ve kaynağın  özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin. 

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Bizimle iletişime geçin.

Sizin için buradayız. Bize tercih ettiğiniz iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.  

hd-energy-solutions-logo-single-e1573752